niedziela, 12 marca 2017

Początek drogi (Uczniowei "plastyka", Galeria "Winda")

Olga Grabiwoda  
("Projektor" - 3/2015)

Już po raz drugi prace dyplomowe uczniów Państwowego Liceum Plastycznego im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach zostały pokazane w Galerii „Winda”.

Głównym celem wystawy jest prezentacja technicznych możliwości uczniów wszystkich specjalności artystycznych nauczanych w szkole. Możemy dokonać przeglądu umiejętności młodych twórców z zakresu ceramiki, meblarstwa, technik graficznych, rzeźbiarskich, malarskich i pozłotniczych oraz tkaniny artystycznej.

Pokazane zostały rzetelne, olejne kopie mistrzów, pozłacane ramy luster, szkatułki, secesyjne szafki, wazony ceramiczne, gobeliny, tradycyjne popiersia, linoryty, a nawet fotoplastykon z tancerką dający iluzję ruchu.

Nowatorską formą przyciągają uwagę szkliwione ceramiczne siedziska Aleksandry Górskiej. Warto zapamiętać także pejzaż Darii Wierzbickiej i linoryty Wiktorii Zdyb.

Tradycje rzemieślnicze dzięki uczniom „Plastyka” z pewnością nie zginą, ale po obejrzeniu wystawy pozostaje niedosyt projektów aktualnych, eksperymentalnych i poszukujących. Ale może na to przyjdzie czas na właśnie zapoczątkowanej drodze twórczej – powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz